Pro růst svalové hmoty

Bílkoviny

 • Bílkoviny, odborně proteiny jsou přírodní látky složené z aminokyselin. Proteiny jsou základním prvkem všech organismů. Jejich funkce jsou různé: stavební (kolagen,elastin,keratin), transportní a skladovací (hemoglobin,transferin), zajišťující pohyb (aktin, myosin), katalytické, řídící, regulační (enzymy, hormony, receptory), ochranné a obranné (imunoglobulin,fibrin,fibrinogen).
 • Přijmem bílkovin vyživujeme a podporujeme v růstu svalovou hmotu, šlachy, kůži a kosti. Zároveň chráníme svalstvo před poškozením z vysoké fyzické námahy, nebo před poškozením při redukci váhy. Zdravé spalování tuků bez dostatečného příjmu bílkovin není možné.
 • Bílkovy jsou nezbytně nutné pro každého, je třeba jich přijímat dostatek ze zdravé a pestré stravy. Pro sportovce, pro budování svalové hmoty a jejich výživu je třeba zvýšený příjem bílkovin, samozřejmě stravou, kterou můžeme doplňovat vhodnými suplementy-tyčinky, koktejly - bílkoviny potom hlavně v podobě proteinových koncentrátů.
 • Bílkoviny získané stravou rozlišujeme do dvou druhů- živočišného a rostlinného původu, které by měly být v poměru 1:2, u dětí a aktivnějších jedinců 1:1.
 • Protein si tělo neumí ukládat do zásoby, proto jej musíme tělu neustále dodávat, samozřejmě z pestré stravy. Často se hovoří o 1,4 - 1,7g na 1kg tělesné váhy, pokud chceme redukovat nadváhu, nebo přibírat svalovou hmotu (extrémních případech až 2g/1kg). Pokud podáváme vyšší tělesné výkony jako je fyzicky namáhavá práce, sport a především posilování, doporuče se příjem bílkovin z proteinových koncentrátů ideálně ihned po skončení výkonu. Před výkonem se doporučuje dávkovat menší množství proteinů, alespoň ve formě aminokyselin, například BCAA.

BCAA

 • Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, které jsou pro tělo nezbytné. Je jich celkem osm, a jsou to základnií stavební kameny bílkovin a ty zase stavebním prvkem svalové hmoty. AMK si tělo neumí vytvořit samo a doplňujume je tedy zvenčí a to pestrou stravou nebo suplementy. BCAA je sestava tří AMK : L-Leucitin, L-Valin, L-Isoleucin v poměru 2:1:1

 • Nejdůležitější funkcí je napomáhání k regeneraci svalové hmoty, její ochrany a ochrany před jejím rozpadem. Také nám dodávají sílu v krizi a oddalují únavu. Zlepšují funkci jater a srdce. A v neposlední řadě příznivě působí na metabolismus bílkovin.
 • BCAA by měl užívat každý, kdo se snaží nabírat svalovou hmotu, správně ji chránit, regenerovat a podávat s ní nejvyšší výkony, jelikož BCAA také oddalují svalovou únavu. Další doporučení k užívání BCAA je u redukčních diet, protože pomáhají udržet svalovou hmotu, i přes omezení ostatních energetických příjmů, tělo si bude brát energii výhradně z podkožní tukové složky, nikoli ze složky svalové.

Robi produkty

 • Robi je speciálně připravená směs z pšeničné bílkoviny, červené řepy, vody a koření, která se konzistencí, vzhledem, chutí i podílem bílkovin téměř vyrovná masu.
 • Robi má nízkou energetickou hodnotu, čímž se stává ideální potravinou při redukční dietě. Díky svému vysokému podílu bílkovin je také velice vhodné pro silové sportovce při nabírání svalové hmoty, a také při speciálních dietách apř. diety protisklerotické, nízkocholesterolové, diabetické, redukční (vyjma diety bezlepkové).
 • Robi, na rozdíl od živočišného masa, neobsahuje nasycené mastné a transmastné kyseliny, které podporují zvyšování hladiny cholesterolu v krvi. Proto je vhodné zařadit Robi do jídelníčku i v případě zdravotních diet a při nutnosti snižování cholesterolu.
 • Robi lze zpracovávat prakticky stejně jako maso ze zvířat dušením, vařením, smažením, pečením, grilováním, a lze ho použít i za studena do salátů nebo pomazánek. Je určeno všem, kteří chtějí nebo musí snížit spotřebu masa, omezit přísun tuků a cholesterolu, drží dietu, chtějí zhubnout nebo pouze chtějí zpestřit svůj jídelníček. Protože je vyrobené čistě z rostlinných surovin, je vhodné pro vegetariány i vegany, ale SAMOZŘEJMĚ i pro širokou veřejnost.
 • Nejen, že je Robi chutné, díky snadné úpravě je i velmi zdravé. Robi je celkově prospěšné při zdravém životním stylu stravování. Zdravý životní styl není jen o zdravém jídle, je to celoživotní péče o naše zdraví, a proto je nutné, aby bylo jídlo potěšením a ne trestem. Robi je ideální potravinou, která umožní pochutnat si na zdravém jídle bez výčitek.
 • Více o ROBI produktech ZDE