Proč zařadit ROBI produkty do svého jídelníčku?

Robi je speciálně připravená směs z pšeničné bílkoviny, červené řepy, vody a koření, která se konzistencí, vzhledem, chutí i podílem bílkovin téměř vyrovná masu.

Robi má nízkou energetickou hodnotu, čímž se stává ideální potravinou při redukční dietě. Díky svému vysokému podílu bílkovin je také velice vhodné pro silové sportovce při nabírání svalové hmoty, a také při speciálních dietách apř. diety protisklerotické, nízkocholesterolové, diabetické, redukční (vyjma diety bezlepkové).

Robi, na rozdíl od živočišného masa, neobsahuje nasycené mastné a transmastné kyseliny, které podporují zvyšování hladiny cholesterolu v krvi. Proto je vhodné zařadit Robi do jídelníčku i v případě zdravotních diet a při nutnosti snižování cholesterolu.

Robi lze zpracovávat prakticky stejně jako maso ze zvířat dušením, vařením, smažením, pečením, grilováním, a lze ho použít i za studena do salátů nebo pomazánek. Je určeno všem, kteří chtějí nebo musí snížit spotřebu masa, omezit přísun tuků a cholesterolu, drží dietu, chtějí zhubnout nebo pouze chtějí zpestřit svůj jídelníček. Protože je vyrobené čistě z rostlinných surovin, je vhodné pro vegetariány i vegany, ale SAMOZŘEJMĚ i pro širokou veřejnost.

Nejen, že je Robi chutné, díky snadné úpravě je i velmi zdravé. Robi je celkově prospěšné při zdravém životním stylu stravování. Zdravý životní styl není jen o zdravém jídle, je to celoživotní péče o naše zdraví, a proto je nutné, aby bylo jídlo potěšením a ne trestem. Robi je ideální potravinou, která umožní pochutnat si na zdravém jídle bez výčitek.

 

Čím se Robi liší od masa a jiných vegetariánských produktů:

» Má nízkou energetickou hodnotu - pouze 523 kJ/100 g.

» Neobsahuje tuk a cholesterol.

» Neobsahuje žádné živočišné suroviny.

» Neobsahuje sóju, glutamát, syntetická barviva a konzervanty.

» Neobsahuje zbytky antibiotik.

» Je tepelně upraveno, tzn. je mikrobiálně čisté.

» Má nízký obsah sacharidů.

» Je snadno stravitelné a nenadýmá.

» Nepostrádá důležité výživové látky.

» Pomáhá udržet normální hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

 

 Prevence zdraví:

» Je vhodné pro diabetiky.

» Je použitelné při dietě proti-sklerotické, bezcholesterolové, diabetické nebo redukční.

» Má nízký obsah nasycených mastných kyselin.

» Slouží jako prevence předčasných sklerotických změn, nádorových onemocnění a prevence potíží dolních končetin (tzv. diabetická noha).

» Vegetariánům zajistí dostatečný příjem bílkovin a nukleotidů.

» Pro seniory, kteří upřednostňují snadnou stravitelnost, nahradí maso a luštěniny.

složení masa ROBI

 

(Zdroj: http://www.eurobi.cz/)