Regenerace po výkonu

BCAA

 • Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, které jsou pro tělo nezbytné. Je jich celkem osm, a jsou to základnií stavební kameny bílkovin a ty zase stavebním prvkem svalové hmoty. AMK si tělo neumí vytvořit samo a doplňujume je tedy zvenčí a to pestrou stravou nebo suplementy. BCAA je sestava tří AMK : L-Leucitin, L-Valin, L-Isoleucin v poměru 2:1:1

 • Nejdůležitější funkcí je napomáhání k regeneraci svalové hmoty, její ochrany a ochrany před jejím rozpadem. Také nám dodávají sílu v krizi a oddalují únavu. Zlepšují funkci jater a srdce. A v neposlední řadě příznivě působí na metabolismus bílkovin.
 • BCAA by měl užívat každý, kdo se snaží nabírat svalovou hmotu, správně ji chránit, regenerovat a podávat s ní nejvyšší výkony, jelikož BCAA také oddalují svalovou únavu. Další doporučení k užívání BCAA je u redukčních diet, protože pomáhají udržet svalovou hmotu, i přes omezení ostatních energetických příjmů, tělo si bude brát energii výhradně z podkožní tukové složky, nikoli ze složky svalové.

Alkalot Ph+

 • Alkalot Ph+ obsahuje vyvážený poměr minerálních látek ve formě citrátových solí. Pomáhá neutralizovat překyselený organismus, k čemuž dochází např. nevhodnou stravou nebo intenzivní zátěží, a s nímž se dnes potýká velké procento populace.
 • Je dokázáno, že vyváženost kyselin a zásad – optimální Ph přispívá ke zdraví, dobré kondici a v neposlední řadě i ke snadnějšímu odbourávání tuků. Překyselení organismu může být důvodem, proč nemůžete snížit svoji váhu. V překyseleném organismu můžou také špatně fungovat spalovače tuků např. L-carnitiny, a i další výživové doplňky.

 • Nejčastější projevy překyselení organismu jsou: nedostatek energie, stálá únava, snížená výkonnost, vznik závažných onemocnění (kožní choroby, plísně, infekční onemocnění, častá nachlazení), špatná regenerace, nadváha nebo obezita, časté zácpy nebo naopak průjmy, nedokonalé prokrvování, zhoršení projevů celulitidy, náchylnost k závažným onemocnění.

 • Překyselení lze monitorovat laboratorním vyšetřením z krve, jednoduše však je možné použít indikační papírky. Namočením papírku v ranní moči jednoduše zjistíme hodnotu ph.
 • Ideální jsou hodnoty pH 7, většina lidí však dnes trpí překyselením. Proto i hodnoty pH moči jsou v oblasti kyselé pH mezi 5-6.
 • Dávkování: ráno 7,5 g směsi rozpustit do 600-800 ml vody a během 1,5-2 h vypít. Během odpoledne mezi 16-18 h opět 7,5 g směsi rozpustit do 600-800 ml vody. Nebo aplikovat 3-5 g  směsi do 300-400 ml vody a 50-60 min před intenzivní zátěží vypít. Během intenzivní zátěže si připravit roztok 5 g směsi do 600-700 ml vody a postupně popíjet. Dle výsledku Ph lze dávkování upravit.
 • Při značné fyzické zátěži vzniká ve svalech kyselina mléčná, proto je vhodné použít Alkalot ph+ před výkonem, aby došlo k neutralizaci.

!!! NÁŠ TIP !!! Smíchejte Alkalot ph+ s instantní formou BCAA  a namíchejte si tak    regeneračně-mineralizující drink , to nejlepší pro Vaše svaly!

Magnes - life

 • Magnes - life je dokonalý pomocník v boji při akutních případech dysbalance hořčíku v organismu. Vysoce účinný roztok hořečnatých iontů (magnesia) obsahuje 250 mg hořčíku v kombinaci s vitaminem B6 a je připravený okamžitě zasáhnout. Tekutá forma navíc zajišťuje ještě lepší vstřebatelnost.
 • Hořčík patří mezi nejdůležitější minerální látky nezbytné pro život, které si člověk nedokáže sám vytvořit. Proto jsme odkázáni na jeho příjem potravou. Hořčík plní mnoho životně důležitých funkcí při regulaci energetického metabolismu, protože působí jako kofaktor a aktivátor řady enzymů.
  Vitamin B6 (pyridoxin) musí být neustále doplňován ze stravy. Mimo jiné přispívá k normální činnosti nervové soustavy a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
 • Doporučené dávkování: V případě přípravy na dlouhotrvající fyzický výkon dávkujte 2 - 3 dny před očekávanou zátěží před spaním. Při dlouhotrvajícím či náročném výkonu mějte dávku vždy u sebe a použijte v případě potřeby. Maximálně 1 monodóza denně.

 

Aloe Vera Freedom

 •  Aloe Vera Freedom je tekutý doplněk stravy s koncentrátem pomerančové šťávy, vitamínem E a nově také s vitamínem C a hydrolyzátem kolagenu, který je nosným základem pro lidské vazivové tkáně a chrupavky.Pro zdravou funkci kloubů je velmi důležitá kvalitní látková výměna kloubní chrupavky.